zveropark Vstup Zverokuk Zverokuk Diviak lesný Králik divý Los mokraďový Páv korunkatý Bažant zlatýEmu hnedýHolandská minikozaJeleň sikaKoza kamerunskáKozorožec kaukazskýLos mokraďovýMara stepnáMedvedík čistotnýMorka diváNosáľ červenýPáv korunkatýQuessantská miniovcaSkunk pruhovanýLama alpakaDikobraz bielochvostýKengura bennettovaFretkaKrálik domáciPerlička domácaSviňa domácaTur domáciSomár domáciHolub pávikBažant poľovnýDaniel škvrnitýDiviak lesnýJarabica poľnáKuna skalnáLíška hrdzaváMuflón lesnýSrnec lesnýVeverica stromováDiviak lesnýBažant striebornýPlamienka driemaváMačka diváKrálik divýBažant diamantovýBažant kráľovskýZajac poľnýSvišť bobakJeleň lesnýPstruh dúhovýRak riečnyAmfiteáterAutomat s pamätnými mincamiBufetDetské ihriskoGrilovanie rýbGRILPSTRUHHladkací kútikOhniskoPikniková lúkaRybolovStreľba z prakuTrampolínaVodopádSedem zhavranelých bratovGúľalo sa jabĺčkoFerdo mravecGumkáčiKrtkoMáša a medveďO Jankovi a MarienkePinocchioMaťo a KlinčekIšlo vajce na vandrovkuVodníkO zakliatom princoviVčielka MajaMotýlia lúkaTáboriskoSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovZverokukSkákacie centrum
 

Mačka divá

(Felis silvestris)

Rad: mäsožravce
Hmotnosť: 1,2 -8 kg
Dĺžka tela: 47 -78 cm bez chvosta
Počet mláďat: 3- 5
Dĺžka gravidity: 65 – 69 dní
Potrava: malé i väčšie hlodavce, obojživelníky, plazy, vtáky, väčší hmyz
Dĺžka života: 13-14 rokov

Mačka divá sa podobá popolavohnedej mačke domácej, no je väčšia má hrubší chvost, ktorý je valcovitý a na jeho tupom konci má výrazné tmavé prstence. Na čele medzi ušami má 4 tmavé pásiky. Vidí rovnako dobre i za slnečného svetla i v noci, okrem výborného zraku má i dobrý sluch.

Žije samotársky, niekedy i v páre. Čas párenia mačky divej je koniec zimy – február/marec. Po 9 týždňoch sa mačke narodí 3-5 mačiatok, po týždňoch dojčenia ich matka učí loviť.

Mačka divá je veľmi opatrná, v prírode sa s ňou stretneme len zriedka. Je vzácna a celoročne zákonom chránená.


Vitajte v Zveroparku,

na rozprávkovom mieste.
Plnom krásnej prírody, pôvabu zvierat, pokoja a kľudu.

Objavte jedinečné miesto ...