zveropark Vstup Zverokuk Zverokuk Diviak lesný Králik divý Los mokraďový Páv korunkatý Bažant zlatýEmu hnedýHolandská minikozaJeleň sikaKoza kamerunskáKozorožec kaukazskýLos mokraďovýMara stepnáMedvedík čistotnýMorka diváNosáľ červenýPáv korunkatýQuessantská miniovcaSkunk pruhovanýKrálik domáciPerlička domácaSviňa domácaTur domáciBažant poľovnýDaniel škvrnitýDiviak lesnýJarabica poľnáKuna skalnáLíška hrdzaváMuflón lesnýSrnec lesnýVeverica stromováDiviak lesnýPstruh dúhovýRak riečnyAmfiteáterAutomat s pamätnými mincamiBufetDetské ihriskoGrilovanie rýbGRILPSTRUHHladkací kútikOhniskoPikniková lúkaRybolovStreľba z prakuTrampolínaVodopádSedem zhavranelých bratovGúľalo sa jabĺčkoFerdo mravecGumkáčiKrtkoMáša a medveďO Jankovi a MarienkePinocchioMaťo a KlinčekIšlo vajce na vandrovkuVodníkO zakliatom princoviBažant striebornýPlamienka driemaváMačka diváKrálik divýBažant diamantovýBažant kráľovskýSomár domáciZajac poľnýLama alpakaDikobraz bielochvostýSvišť bobakKengura bennettovaHolub pávikVčielka MajaMotýlia lúkaFretkaTáboriskoSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovSedem zhavranelých bratovZverokukJeleň lesnýSkákacie centrum
 

Holub pávik

 

Rad: mäkkozubce
Hmotnosť: 350 g
Dĺžka tela: 33 cm
Počet vajec: 1 - 2
Dĺžka inkubácie: 17 – 18 dní
Potrava: semená a obilniny ako napr. vika, proso, ľan, cirok i pohánka.

Holub pávik je plemeno holuba domáceho, ktorí patrí medzi tzv. štruktúrové holuby, t.j. plemená, ktoré sú vyšľachtené na zvýraznenie pernatých ozdôb. V prípade pávika je to jeho chvost.

Pávik dostal meno podľa chvosta, v ktorom je veľa (32—42) širokých kormidlových pier, v predkoncovej a koncovej časti akoby s rozstrapa¬tenými zástavicami. Holub ho pri podráždení stavia kolmo k telu a vejárovite ho roztvára. Pritom čo naj¬viac vypína prsia a krk zakláňa dozadu na telo, takže sa záhlavím dotýka vrchných chvostových kroviek. Hlavu však drží zdvihnutú a zobá¬čik si kladie na krk. Okrem toho napína krátke nôžky, pričom sa stavia len na prsty, a krídla drží pod krajnými kormidlovými perami vejára. Tým pri¬pomína páva, ktorý podobným spôsobom rozťahuje ozdobné nadchvostové krovky podopierané zospodu hrdzavohnedými kormidlovými perami.


Vitajte v Zveroparku,

na rozprávkovom mieste.
Plnom krásnej prírody, pôvabu zvierat, pokoja a kľudu.

Objavte jedinečné miesto ...